25.6.2017 - NEDĚLNÍ ČERVNOVÁ DEVÍTKA

Turnaj probíhal v příjemném počasí a pohodové atmosféře. Hrálo se ve dvou kategoriích na stablefordové body. V kategorii HCP 18,5-36 si první místo vybojoval Jiří Krumnikl s dosaženým skórem 24 STB bodů, druhý v pořadí skončil Pavel Smejkal s 22 STB body a třetí místo obsadil se stejným počtem 22 STB bodů Vladimír Hladík. V kategorii HCP 37-BEZ obsadil 1. místo Adam Sedlák (25 STB), 2. místo Linda Hladíková (20 STB) a třetí Hana Mutlová (18 STB) bodů. Všichni hráči jsou z domácího klubu. O kvalitních výkonech svědčí skutečnost, že 7 hráčů si zlepšilo hendikep. Foto vítězů je přiloženo do fotogalerie Bonton Tour ze včerejšího dne. Další devítijamkový turnaj se koná již 1.7.2017 jako součást Ostravské série Annabis.

24.6.2017 - GOLF BONTON TOUR-DOHRÁNO

Závěrečný turnaj série BONTON TOUR 2017 se vydařil. Příznivé slunečné počasí, doplněné mírným větrem a výborně připravené hřiště se odrazilo na výkonech všech hráčů. První čtyři hráči si vylepšili svůj osobní hendikep a zahráli skvělá čísla. V posledním čtvrtém kole byl nejúspěšnější Adam Čunta, který zahrál 50 stb bodů. Na druhém místě se umístil Tomáš Goláň s počtem 45 stb bodů. Třetí skončil František Václavík se 42 stb body. Vítězem celé čtyřkolové série se stal Jan Grygar před Františkem Václavíkem a třetí se umístil Tomáš Goláň. Vítěz dnešního závěrečného turnaje může litovat, že nesplnil podmínku účasti ve třech kolech, protože dosáhl stejného počtu bodů jako celkový vítěz. Získal však cenu útěchy ve formě jednodenního zahraničního zájezdu. Tři nejlepší hráči v celkovém hodnocení si užijí týdenního pobytu v destinacích u Jaderského moře. Děkujeme CK BONTON TOUR za spolupráci a hodnotné ceny a těšíme se na příští 3. ročník. Celkové výsledky jsou v příloze dnešního turnaje na serveru čgf a fota ve fotogalerii.

24.6.2017 - Místní pravidla GCRAD

Dostal se ke mně dotaz ohledně dropovací zóny na jamce číslo 8.
Tak jsem to vzal trochu z gruntu a ke svému zděšení jsem zjistil, že Místní pravidla (leden 2013) máme jen na parádní skórkartě a Birdie kartě hřiště. Ta Místní pravidla, která byla vyvěšena na nástěnce u klubovny odvál čas, a dotaz se začal jevit v poněkud v jiném světle.
Takže:
1) na naše webové stránky jsem do sekce „Plán hřiště“ vložil jako první odkaz na místní pravidla.
2) přesto, že jsem přesvědčen, že po přečtení místních pravidel bude problém jasnější, pokusím se to rozpitvat podrobněji:
a) Plot vodárny je jednoznačně hranice hřiště (je označen bílou barvou) a zpřesňuje to místní pravidlo č.3. Co leží za plotem je starostovo, hráč se ztrátou rány a vzdálenosti hraje z místa, odkud byla rána odehrána.
b) Dropovací zóna je vyznačena čtyřmi bílými kruhovými značkami a nachází se na okraji dráhy vlevo nad přechodem k jamce č.9. Pokud jsem mohl pozorovat, údržba tyto značky poslední 2 roky udržuje tak, aby nezarůstaly trávou. Její využití je podle místního pravidla č. 4 vymezeno pouze na případ, že plot brání provedení švihu v zamýšleném směru hry (tedy jak by hráč postupoval, kdyby daná překážka (v tomto případě plot) neexistovala.
Z výše uvedeného vyplývá, že hráč může využít dropzónu pouze v případě, že míč leží u plotu (je nalezen !!!!!!) a plot brání v provedení švihu. Pokud se hráč (i) domnívají, nebo jsou dokonce přesvědčeni, že míč leží v blízkosti plotu, ale není nalezen – což se díky vysoké trávě může klidně stát, nelze dropovací zónu využít a je nutno hrát se ztrátou rány a vzdálenosti z místa, odkud byla rána odehrána.
Totéž platí i pro paliče, kteří těchto pozic dosahují už z odpaliště. Je otázkou, jak se míč do uvedené pozice dostal. Pokud není u plotu nalezen a protnul hranici podélné vodní překážky po levé straně, pak bych zvažoval představu, že míč skončil ve vodě (míč nemusí být nalezen) a využil možnosti hrát s jednou trestnou od místa, kde míč hranici vodní překážky protnul. Pokud byl míč viděn, jak vysokou rychlostí přejíždí grýn, směrem k plotu, pak bych rovnou volil provizi. To vše musí být samozřejmě posouzeno podle reálně nastalé konkrétní situace.

Zkrátka ta osmička je naše klubové stříbro.
Jiří Zablatzky, STK GCRAD

21.6.2017 - VÍKENDOVÉ TURNAJE 24. a 25.6.2017

V sobotu 24.6.2017 se koná závěrečné 4. kolo turnajové série GOLF BONTON TOUR 2017. Hraje se na 18 jamek. Začátek v 9:00 hod., postupný start. Soutěží se ve třech kategoriích. Kategorie 1: Hcp 0-18,4. Kategorie 2: Hcp 18,5-36 a kategorie 3: Hcp 37-54. Kategorie 1 se hraje na rány, kategorie 2 a 3 na stablefordové body. Vítězové v každé kategorii získají 2 poukazy na jednodenní zájezd do Maďarska, Polska a na Slovensko. Vítězům celé série budou předány hlavní ceny od CK BON TON Hranice ve všech kategoriích.

V neděli 25.6.2017 se koná turnaj - červnových nedělních 9 jamek. Začátek v 9:00 hod., canon start, hraje se ve třech kategoriích. Hcp 0-18,4 hraje na rány, ostatní hcp 18,5-36 a 37-54 na stablefordové body.

17.6.2017 - Turnaj CRS Tools

Dnešní turnaj CRS Tools doprovázelo deštivé počasí. Hrálo se na rány s vyrovnáním. Přes nepříznivé klimatické podmínky se hrál kvalitní golf. Čtyři hráči si zlepšili svůj osobní hendikep. Zvítězil Michal Soják s počtem 57 ran. Vítěz je bez klubové příslušnosti. Na druhém místě s počtem 67 ran skončil Marian Jašek a třetí se umístil Martin Žeravík, který také zahrál 67 ran. Vítěz také vyhrál cenu ve vložené soutěži. Dokázal nejdále odpálit míč na jamce č. 4. Druhou vloženou soutěž, odpal nejblíže jamky č. 6. a věcnou cenu získal Oldřich Ohryzek.

16.6.2017 - CRS Tools - změna

Upozorňujeme účastníky turnaje CRS Tools dne 17.6.2017. Namísto postupného startu je začátek již v 9:00 hodin systémem CANON !!!

14.6.2017 - TURNAJ CRS TOOLS

V sobotu 17.6.2017 se uskuteční 2. ročník turnaje CRS TOOLS-Challenge. Začátek v 9:00 hod., postupný start, hraje se na rány s vyrovnáním hcp ve společné kategorii. Ceny za 1.-3. místo, nejvíce STB bodů, nejdelší odpal na jamce č.4 a nejblíže jamky č. 6. Příznivá zpráva pro hráče. Vysoké rafy pokoseny, seno odklizeno, hra bez problémů vás jistě přiláká, stejně jako hodnotné ceny, výborné občerstvení a příznivé počasí. Těšíme se na vaši účast.

 

Zobrazit starší novinky

Aktuální obrázek z kamery